Menu

Wywiad z Eweliną Rydzyńską

  • 02.06.2016

Ewelina Rydzyńska - stylistka, projektantka i pasjonatka mody. Swoją przygodę z modą rozpoczęła w wieku 16 lat. Uczestniczyła w wielu sesjach i pokazach mody w kraju i za granicą. Zaprojektowała kilka kolekcji ubrań. Pierwszą w roku 2007 pod patronatem Young Polish Designers Foundation. Swoje projekty prezentowała również na Warsaw Fashion Street oraz na pokazie dla Microsoft IT CORE by Ewelina Wróblewska. W marcu 2011 roku projektantka pokazała swoją kolekcję - „Eve By Eve”. 

Wielokrotnie występowała również w roli eksperta od spraw mody w programach telewizyjnych. W 2008 roku stworzyła ośmioodcinkowy cykl telewizyjny o ponadczasowych elementach mody, który został wyemitowany w Dzień Dobry TVN. Współpracowała także z TVP 2, gdzie realizowała indywidualne modowe segmenty dla programu Pytanie na śniadanie, programem Między Kuchnią, a salonem TVN, czy programem Klinika Urody TVN Style.

W 2009 - 2011 w ramach firmy Avon Cosmetics Sp. z o.o. objęła stanowisko doradcy ds. stylizacji Avon na rynku polskim. Zaowocowało to serią porad w zakresie doboru biżuterii i dodatków, a także udziałem w tworzeniu wizerunku kadry zarzucającej firmy.

Stylizowała i ubierała wiele osób ze świata show biznesu, między innymi Edytę Górniak, Dodę, Magdalenę Różdżkę, Katarzynę Glinkę, Aleksandrę Kwaśniewską, Wandę Kwietniewską, Golec uOrkiestra a także Edytę Geppert czy Krystynę Jandę . Ewelina Rydzyńska w latach 2011-2014 związana ze stacją TVN. Aktualnie współpracuje z magazynem Women's Health odzieżową  i prowadzi warsztaty związane z wizerunkiem biznesowym dla wielu podmiotów i firm zaufania publicznego.

 

1. Czym dla Ciebie jest sukces?

Sukces jest dla mnie wielowymiarowy. Choć tak naprawdę to równowaga pomiędzy realizowanymi życiowymi celami, a płaszczyzną związaną z rodziną i emocjami.

W sukcesie chodzi o balans w pragnieniach i normalnej codzienności.

 

2. Co sprawiło, że zdecydowałaś się wziąć udział w akcji "Jestem KOBIETĄ SUKCESU. Sama definiuję swój SUKCES"?

Wzięłam udział w akcji, bo wiem, że pokazuje ona różne kobiety, które inaczej definiują pojęcie " sukcesu  ". Być może moje tłumaczenie znaczenia słowa " sukces "będzie bliskie innym kobietom.

 

3. Jaka była Twoja droga do sukcesu?

Zanim odkryjesz, czym jest "sukces”, musisz przejść pewna drogę, dojrzeć i mieć wgląd w emocje, cele i pragnienia. Inne postrzeganie posiada 20 letnia kobieta wkraczającą w życie zupełnie inne kobieta po 35 roku życia.

Moja droga do sukcesu trwa nadal i jest to nauka siebie, doświadczeń i emocji nie mogę więc mówić o niej jak o rozdziale ukończonym.Na pewno dzieci są moim " sukcesem " to taka mała prywata.

 

4. Jak dbasz o swój rozwój osobisty i/lub zawodowy?

Rozwój osobisty wynika z rozwoju mentalnego, jeśli odczuwasz potrzebę zgłębiania i zrozumienia uczysz się przez literaturę czy obserwacje smiley.

To przychodzi naturalnie długo szukałam zawodu, który da mi realną szanse pokazania siebie i tym samym pomocy innym. Traktuje ubiór czy kreowanie wizerunku jak narzędzie, które może pomagać. Jest powiedzenie " rób to, co kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia " i to jest klucz, który też pomaga w zrozumieniu chęci rozwoju zawodowego.

 

5. Co w sobie cenisz najbardziej?

W sobie cenię spokój i pracowitość.

 

6. Jaką myśl, radę, inspirację przekazałabyś innym kobietom?

Moja rada : staraj się zrozumieć siebie i swoje potrzeby, znajdź dobry balans smiley.