Menu

Wywiad z Magdaleną Rudzką - ambasadorką akcji "Jestem KOBIETĄ SUKCESU.Sama definiuję swój SUKCES" w Australii

  • 08.06.2016

 

Magdalena Rudzka - magister prawa, menadżer sportu w dyscyplinie fitness. Miłośniczka żeglarstwa, snowboardu, tańca i łucznictwa. Studiuje w Sydney Business i Management. Zgłosiła swoją kandydaturę do udziału w międzynarodowym konkursie piękności w Sydney - Pageant of the World 2016.  Została wytypowana przez jury do reprezentowania jej kraju - Polski.

 

1. Czym dla Ciebie jest sukces?/ Jaka jest Twoja definicja SUKCESU?

W moim wyobrażeniu sukces jest spełnieniem samej siebie przy jednoczesnym podążaniu za marzeniami i najskrytszymi pragnieniami. Stanowi on nieprzerwane osiąganie wyznaczonych przeze mnie celów. Muszę przyznać, że w moim życiu czuje się ogromną szczęściarą. Osobiście doświadczam, jak niegdyś wyśnione przeze mnie marzenia, spełniają się w mym życiu jedno po drugim. Nie jest to jednak przypadek, wynika to bowiem z moich zamierzonych działań i starań.

Jednocześnie nieodłącznym elementem sukcesu dla mnie jest zrozumienie samej siebie, zrozumienie czego tak naprawdę pragnę i co sprawi, że ja poczuję się w pełni spełniona. To nie przychodzi od razu, jest to proces, który realizuje się w miarę przemierzania naszej drogi życia. Ja postawiłam sobie w moim życiu pewne pytania:

- czego pragnę od życia?

- co sprawi, że będę spełniona i szczęśliwa?

- gdzie jest moje miejsce na Ziemi?

Sukcesem dla mnie jest odnalezienie odpowiedzi na powyższe pytania i zrozumienie, że możność bycia szczęśliwą, po to aby móc sprawiać szczęśliwymi innych – jest moim największym pragnieniem na życie. Dlatego sam fakt tego, że dzielę się tu i teraz moim szczęściem – udzielając przedmiotowego wywiadu, już budzi we mnie uśmiech smiley

Mój sukces wciąż ewoluuje. Z wiekiem jego definicja nabiera innych barw.

 

2. Co sprawiło, że zdecydowałaś się wziąć udział w akcji "Jestem KOBIETĄ SUKCESU. Sama definiuję swój SUKCES"/że zostałaś ambasadorką akcji?

Nie od dziś wiadomo, że KOBIETA to potęga, że KOBIETA tosiła. Mocno wierzę, że w każdej z nas drzemie wyjątkowa energia, której często nie jesteśmy w stanie same odkryć. Biorąc udział w akcji „Jestem KOBIETĄ SUKCESU. Sama definiuję swój SUKCES", pragnę być choć w najmniejszym stopniu małym impulsem dla kobiet, które wciąż poszukują swej inspiracji i talentów, by zajrzały w głąb siebie i zastanowiły się choć przez chwilę co skrywają ich wnętrza i wciąż nieodkryte pokłady energii. Kobietom świadomym natomiast pragnę ukazać kolejne świadectwo tego, że to my KOBIETY trzymamy ster naszego życia i to do jakich portów wpłyną nasze łodzie w głównej mierze zależy od nas samych.

 

3.Jaka była Twoja droga do sukcesu?

Wciąż podążam moją drogą do sukcesu. Na chwilę obecną jednym z elementów składających się na mój sukces jest fakt, że mieszkam w miejscu, o którym zawsze marzyłam – Australia, Sydney, gdzie jestem szczerze szczęśliwa i na dodatek rozpoczęła się tu moja życiowa przygoda z przepięknym międzynarodowym konkursem piękności „Pageant of the World 2016” http://www.pageantoftheworld.com/candidate/miss-magdalena-rudzka/.  Zanim tu jednak dotarłam, miałam oczywiście kilka przystanków po drodze. Urodziłam się bowiem w Warszawie gdzie przez większość swego świadomego życia pracowałam jako prawnik. Tam też rozpoczęłam studia doktoranckie, także z prawa. Jednak po ok. dwóch latach podjęłam decyzję o wyjeździe z kraju. Pierwszym moim przystankiem były Niemcy (mieszkałam tam ponad dwa lata) dopiero po tym okresie znalazłam się w mojej wymarzonej Australii.

 

4.Jak dbasz o swój rozwój osobisty i/lub zawodowy?

Zawsze byłam osobą ambitną, żądną wiedzy, poszukującą wciąż to nowych doświadczeń, wrażeń,  jak to mawia Moja Mama: „Wiecznie czegoś szukasz…wiecznie ci czegoś mało…?!” i tak to już ze mną jest. Jestem także osobą lubiącą rozwijać swoje pasje zarówno sportowe jak i zawodowe. Oprócz tego, że skończyłam prawo i obecnie studiuje Business i Management w Sydney, jestem także menadżerem sportu w dyscyplinie fitness jak również uczę Jogi. Kocham sport, jestem miłośniczką żeglarstwa, snowboardu, tańca, hiking-u, strzelectwa sportowego i łucznictwa. Swoje talenty, którymi zostałam obdarzona przez Moich Kochanych Rodziców, staram się dziś rozwijać w połączeniu z pożyteczną aktywnością. Obecnie przystąpiłam do programu charytatywnego „The SISTER2sister” w Sydney, gdzie tzw. „starsza siostra”, czyli np. ja – ma za zadanie organizować aktywne spędzanie wolnego czasujej „młodszej siostry”. Jak również, służy jej zawsze dobrą radą i kontaktem osobistym, bądź telefonicznym. Są to dziewczynki z trudnych rodzin, dla których życie nie było zawsze łaskawe i którym często brakuje dobrych wzorców do naśladowania. Ponadto, we współpracy z Doktorem Avi – prezesem cudownej firmy Energesse - PatientExperience, której notabene jestem członkiem i która to została stworzona w celu podwyższania jakości świadczonych usług dla pacjentów przez szpitale, aby to umilić im życie podczas ich pobytu w szpitalu – rozpoczynamy nowy projekt działalności charytatywnej na rzecz szpitali dziecięcych, gdzie będę mogła również wykorzystać swoje sportowe zdolności i uczyć dzieci Jogi. Chętnie uczę się także nowych języków. Obecnie podjęłam wyzwanie nauki hebrajskiego smiley zobaczymy jak to będzie!

 

5.Co w sobie cenisz najbardziej?

Najbardziej cenie w sobie to, że zostałam obdarzona w moim życiu pokładami niejednolitej i wszechstronnej energii, nad którą nieustannie pracuję i staram się ją rozwijać –  wg mnie –  w możliwie pożyteczny sposób. Fakt, że energia ta nie jest jednolita pozwala mi działać na różnych płaszczyznach mojego życia i nie ogranicza mnie jedynie do jednej przestrzeni.

 Cenię w sobie moją wszechstronność.

 

6. Jaką myśl, radę, inspirację przekazałabyś innym kobietom?

SUKCES TO ŻYCIE!SUKCES TO SZCZEŚCIE! KOCHAJ TO ŻYCIE!

Zostań projektantką swojego życia, zaprojektuj swoje własne szczęście , uwierz w siebie, pokochaj się i bądź w pełni szczęśliwa, bo tylko wtedy będziesz w stanie dzielić się tym życiem i szczęściem z innymi przez co osiągniesz swój własny SUKCES!