Menu

Wywiad z Aleksandrą Podhorodecką

  • 23.06.2016

Aleksandra Podhorodecka -  od dwóch lat pracuje w szkole jako nauczycielka języka polskiego, a także logopeda. Jej pasje nie ograniczają się tylko do tego, czym zajmuje się zawodowo. Interesuje się zoologią, sama posiada „małe zoo” w domu smiley. Już od dziecka wiedziała, co chce robić w dorosłym życiu, chociaż było wiele innych pokus. Uwielbia zwiedzać ciekawe miejsca, podróżować, a także poznawać ludzi, którzy są pozytywnie nastawieni do życia i realizują swoje zamierzenia. Jest optymistką, zawsze wierzy, że spotka nas coś dobrego, a niepowodzenia motywują nas do dalszych działań. Co jakiś czas wyznacza sobie nowe cele, pragnie się dalej rozwijać, gdyż dzięki temu poznaje siebie, odkrywa umiejętności, o których do tej pory nie miała pojęcia. Często kieruje się uczuciami, a na piedestale stawia dobro innych, przez co uświadomienie sobie pewnych wartości zajmuje jej trochę więcej czasu, ale warto pamiętać, iż człowiek uczy się cały czas. Chciałaby móc kiedyś powiedzieć, że żyła pełnią życia, a każde z jej marzeń stało się rzeczywistością.

1. Czym dla Ciebie jest sukces?

Sukces, to dla mnie nieprzejmowanie się porażkami, a celebrowanie zwycięstw (nawet tych najmniejszych). To również pokazywanie sobie, że każde „nie umiem”, „nie potrafię” można zamienić we „właśnie to zrobiłam”.  Sukces to także podnoszenie sobie coraz wyżej poprzeczki. Trzeba pamiętać, że z każdym krokiem  można odnieść jeszcze większy sukces.

      2. Co sprawiło, że zdecydowałaś się wziąć udział w akcji "Jestem KOBIETĄ SUKCESU. Sama definiuję swój SUKCES"?

Zdecydowałam się wziąć udział w akcji „Jestem KOBIETĄ SUKCESU. Sama definiuję swój SUKCES”, ponieważ pozwoliło mi to zrozumieć, że nie tylko kobiety na wysokich stanowiskach odnoszą sukcesy, ale również te, które dopiero zaczynają swoją drogę zawodową i pragną się rozwijać. Mniejsze sukcesy (nawet te, które nie dotyczą życia zawodowego) uświadamiają nam, że jesteśmy wartościowymi ludźmi, nie stoimy w miejscu, tylko zawsze w jakimiś stopniu pragniemy czegoś więcej.

      3. Jaka była Twoja droga do sukcesu?

Moja droga do osiągnięcia sukcesu zaczęła się już przed maturą, kiedy musiałam podjąć decyzję o tym, co chcę robić w życiu. Zaczęłam się w tym realizować i spełniać, a w pewnym momencie zrozumiałam, że nie potrafiłabym zająć się czymś innym.

       4. Jak dbasz o swój rozwój osobisty i/lub zawodowy?

O swój rozwój osobisty i zawodowy dbam cały czas, gdyż pośrednio wymaga tego ode mnie moja praca. Biorę udział w licznych szkoleniach, spotykam się też z ludźmi, którzy potrafią zainspirować do działania i wymieniamy doświadczenia.

       5. Co w sobie cenisz najbardziej?

W sobie najbardziej cenię to, że jestem nieustępliwa i mam poczucie własnej wartości. Dążę do realizacji swoich marzeń i wyznaczonych celów.

       6. Jaką myśl, radę, inspirację przekazałabyś innym kobietom?

Chciałabym przekazać innym kobietom, aby czasami znalazły chwilę tylko dla siebie i zrozumiały, że w życiu czekają na nie same przyjemności, muszą tylko zrozumieć, że warto czasami stać się egoistką i zrozumieć, co to znaczy żyć.