Menu

Wywiad z Beatą Bojdą

  • 12.04.2017

Beata Bojda: make up artist, stylista ubioru, projektantka mody. Jej makijaże drukują najlepsze w Polsce magazyny zajmujące się makijażem. Edytorial Etno powstał dla „Make up Trendy”, który umieścił jedno ze zdjęć na swojej okładce we wrześniu 2015 roku. Także jeden z jej makijaży znalazł się na okładce pisma „LNE”, który przyznał jej tytuł Beauty Industry Icon. Pracowała jako charakteryzator i kostiumograf  przy wielu produkcjach filmowych między innymi w „Kochaj i tańcz”, „Tancerze” czy ostatnio z Andrzejem Chyrą i Anną Cieślik w „Agape”. Oprócz makijaży zajmuje się stylizacją ubioru oraz projektowaniem. Obecnie studiuje w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. W kwietniu 2015 przyznano jej tytuł Artysty Roku w dziedzinie makijażu a w tym roku znalazła się wśród nominowanych do tej nagrody. Jej projekty ETNO i MYSTEROUS były wystawione w londyńskiej The Brick Lane Gallery . Edytorial ETNO przyniósł jej ogromną popularność, napisał o nim  między innymi NEWSWEEK a włoska edycja VOUGA pokazała jedno ze zdjęć na swoich stronach.

1. Czym dla Ciebie jest sukces?

Jeśli nie masz marzeń, celów do spełnienia, nie osiągniesz sukcesu. Wciąż mam "głowę pełną marzeń". Każdy dzień rozpoczynam od realizacji jednego z nich.  Czasem nie wszystko idzie po mojej myśli. Smutek i porażka są jednym z elementów budowania mojego życia, tak samo jak radość i zwycięstwo. Myślę, że taka równowaga jest potrzebna by ciągle próbować realizować siebie.

2. Co sprawiło, że zdecydowałaś się wziąć udział w akcji "Jestem KOBIETĄ SUKCESU. Sama definiuję swój SUKCES"?

Zdecydowałam się wziąć udział w Waszej akcji, ponieważ pochodzę z małego miasteczka, jestem po pięćdziesiątce i dopiero teraz osiągnęłam sukces. Wydaje mi się, że właśnie takie kobiety potrzebują wsparcia ze strony innych kobiet, zachęty żeby się realizować, spełniać swoje marzenia a wiek czy miejsce zamieszkanie nie stanowią przeszkody.

3. Jaka była Twoja droga do sukcesu?

Moja droga do sukcesu była na pewno bardzo długa. Potrzebowałam kilkudziesięciu lat na to, aby znaleźć swoją drogę. Pracowałam w różnych zawodach, próbując robić to, co lubię. To co robię teraz daje mi wiele radości, pozwala się rozwijać i poszerzać swoje horyzonty. Otwiera mnie na nowe możliwości i na nowych ludzi.

4. Jak dbasz o swój rozwój osobisty i zawodowy?

Cały czas uczę się nowych rzeczy, obecnie jestem trzecim roku studiów związanych z projektowaniem. Dzięki temu zwiększam swoje możliwości zawodowe, ale jednocześnie otwieram się nowe umiejętności, które wzbogacają moje projekty.

5. Co w sobie cenisz najbardziej?

Jestem cierpliwa i pracowita.

6. Jaką myśl, radę, inspirację przekazałabyś innym kobietom?

Nie poddawać się. Jeśli nawet coś nie idzie po twojej myśli, ponosisz porażkę – dla mnie to nie jest koniec świata. Próbuję od nowa, jeszcze raz i następny aż do skutku.