Menu

Wywiad z Ewą Zwonarz

  • 20.04.2017

Ewa Zwonarz : polsko - amerykańska autorka, konsultantka marketingowa i osobisty mentor/coach. Z wyróżnieniem ukończyła studia o kierunku mediów i komunikacji w Kalifornii, gdzie spędziła ostatnie 20 lat. Od dzieciństwa, Ewa pasjonuje się starożytną historią i astrofizyką, a gdy nie pracuje, podróżuje by zbierać inspiracje na książki. Znajdź ją na ewazwonarz.com i stronie Facebook: SoulGPS, gdzie inspiruje ludzi by odnaleźli swoją drogę.

1. Czym dla Ciebie jest sukces? 

Sukces to bardzo osobista sprawa. Dla mnie, na pewno nie jest nim rodzaj auta jaki posiadam czy adres zamieszkania. Jest nim natomiast głębokie uczucie satysfakcji, które wypływa z tego, że robię w życiu to do czego byłam stworzona.

2. Co sprawiło, że zdecydowałaś się wziąć udział w akcji "Jestem KOBIETĄ SUKCESU. Sama definiuję swój SUKCES"?

Zakochałam się w samym przesłaniu akcji. Żyjemy w świecie, który uwielbia nakazywać ludziom, co powinni robić i w co mają wierzyć. Jak widzimy, nie prowadzi to do niczego dobrego. Jest to zgubna droga dla większości ludzi i koniec wolności osobistej. Każdy jest inny i wnosi do świata coś unikalnego. Wierzę, że gdyby każdy człowiek odnalazł swój wewnętrzny klejnot i nauczył się nim dzielić, nowe pokolenia żyłyby w innym świecie. Pomoc innym w odnalezieniu ich unikalności to jedna z moich życiowych misji. Ponadto, trudno nie wspomnieć tu wspaniałych osób, które poznałam w dzięki akcji. Każda z nich jest inspiracją do tego, co jest możliwe gdy w siebie uwierzymy.

3. Jaka była Twoja droga do sukcesu?

Jak to bywa z wszystkim co cenne, nie było zawsze łatwo. Popełniłam mnóstwo błędów i straciłam wiele czasu robiąc rzeczy, które nie wydały owoców. Ale z każdej z tych sytuacji wyciągnęłam naukę. Krok po kroku, odnalazłam siebie i swój cel, co na zawsze zmieniło moją perspektywę przeszłości. Teraz, patrzę na cały świat jak na mój dom i na każdą sytuację jak na możliwość osobistego rozwoju. Dzięki otwarciu serca na nowe przygody, wiele moich marzeń już się spełniło, za co jestem bardzo wdzięczna. Po latach w jednym miejscu i w pracy, która nie dawała mi spełnienia, mam teraz szansę ciągłych podróży, profesjonalnego pisania i pomagania innym osiągnąć swój cel. A najlepsze z tego jest to, że to dopiero początek.

4. Jak dbasz o swój rozwój osobisty i zawodowy?

Dbanie o siebie jest czymś o czym powinno się mówić więcej i częściej. Jest to rodzaj brania odpowiedzialności za własne życie. Wykracza to poza granice uwzględnienia ruchu, zdrowego jedzenia i adekwatnego relaksu w życiu codziennym i zawiera traktowanie siebie z respektem i uznaniem. Osobiście, staram się bilansować dyscyplinę z chwilami otwartymi na kreatywną spontaniczność. Również ważne dla mnie jest uczenie się od innych. Spędzanie czasu z ludźmi, którzy mnie inspirują i czytanie o tych, których podziwiam, przyśpiesza mój rozwój i poszerza poglądy. Spędzanie czasu we własnym towarzystwie, pomaga w samopoznaniu i klarowności marzeń.

5. Co w sobie cenisz najbardziej?

Moją odwagę, otwartość i chęć ciągłego rozwoju.

6. Jaką myśl, radę, inspirację przekazałabyś innym kobietom?

Nie czekaj na idealny moment by inspiracja zapukała do drzwi. On nigdy nie nadejdzie. Działaj teraz, a inspiracja zrodzi się w Tobie. W ten sposób zainspirujesz innych!