Menu

Wywiad z Renatą Rood

  • 26.11.2018

Renata Rood - z wykształcenia ekonomistka i tłumaczka. Z wyboru nauczycielka języka angielskiego. Spędziła kilkanaście lat poza granicami kraju (w Londynie i Hiszpanii). Kocha podróże i poznawanie różnych kultur. Zwiedziła wiele miejsc na świecie. Mama dwójki dzieci. Lubi gotować, czytać, uprawiać aktywny styl życia i otaczać się pozytywnymi ludźmi. Ma niesamowitą energię, kocha życie i uwielbia wyzwania. Odrobina szaleństwa towarzyszy Jej od zawsze.

1. Czy dla Ciebie jest SUKCES?

Sukces to wolność wyboru w tym co robimy, czerpanie  satysfakcji z dobrych relacji i osiągania własnych celów.

2. Co sprawiło, że zdecydowałaś się wziąć udział w akcji społecznej „Jestem Kobietą Sukcesu. Sama definiuję swój Sukces”?

Niewątpliwie w jakimś sensie poczułam się wyróżniona. Wydawało mi się, że niezbyt często trafiają się takie propozycje i byłam ciekawa całego projektu, stąd moja zgoda.

3.  Jaka była Twoja droga do sukcesu?

Myślę, że trzeba być konsekwentnym w tym, co się robi, a inni to zauważą i docenią. Lata edukacji i doświadczenia w tym, co się robi. Nadal staram się robić to najlepiej jak potrafię. Właściwie od kilku lat nie szukam pracy, tylko ona sama mnie znajduje, co jest niewątpliwie sukcesem.

4. Jak dbasz o swój rozwój osobisty i zawodowy?

Jestem osoba ciekawą świata i ludzi. Tak naprawdę jeśli uczy się innych języka obcego, który nie jest naszym językiem ojczystym wiedzę czerpiemy codziennie. Każdego dnia szukam inspiracji i uczę się czegoś nowego poprzez czytanie obcej prasy, książek, oglądania różnych materiałów, nie mówiąc o tym, że muszę być na bieżąco z aktualnymi wymaganiami do egzaminów, testów. Poznając nowych ludzi rozwijam się osobiście. Przede wszystkim uczę się cierpliwości i wyrozumiałości. Na co dzień jestem dla moich uczniów nie tylko nauczycielem, ale również w razie potrzeby szoferem i terapeutką. Jedna pani wykonująca wiele ról, które sprawiają jej wielka frajdę.

5. Co w sobie cenisz najbardziej?

Najbardziej cenie w sobie moją bezgraniczną energię, pozytywne nastawienie do świata i radość z małych rzeczy.

6. Co dał Ci udział w akcji w akcji społecznej „Jestem Kobietą Sukcesu. Sama definiuję swój Sukces”?

Przede wszystkim poznałam wiele nowych, szalenie inspirujących kobiet. Przy okazji dowiedziałam się wiele rzeczy o sobie. Jak mnie postrzegają inni, co we mnie cenią i co ich inspiruje.

7. Jaką myśl, radę, inspirację przekazałabyś innym kobietom?

Aby nigdy nie rezygnować z marzeń. Uważam, że najważniejsze relacje jakie mamy w życiu są nasze własne, z samym sobą. Dokąd nie pokochamy i zaakceptujemy siebie i tego jakie jesteśmy zawsze będziemy się przejmowały tym, co inni o nas myślą. A to jest zgubne. I nie pozwoli nam realizować naszych marzeń.