Menu

Wywiad z Lan Bui-Wrzosińską

  • 02.12.2018

Lan Bui-Wrzosińska

Swoje życie poświęca misji rozwiązywania konfliktów i zapobiegania przemocy. Zabiera się za najtrudniejsze przypadki, czyli konflikty z gatunku nierozwiązywalnych: działała w obszarach wojennych, z obecnymi i byłymi przywódcami gangów narkotykowych, z kibolami czy młodymi terrorystami. Ma na koncie parę sukcesów i swój własny wkład w paru udanych procesach pokojowych na świecie. W ostatnich latach skupia się przede wszystkim na konfliktach w sieci.

Doradczyni w zarządzaniu zmianą i konfliktem w organizacjach (rządowych, NGO oraz w sektorze prywatnym). Wykładowczyni akademicka (Columbia University w Nowym Yorku, Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny w Warszawie). Obecnie rozkręca platformę Trovero.io, szwajcarski startup który ma zacząć małą rewolucję w sieci, stosując zaawansowane rozwiązania technologiczne dla etycznego wsparcia ruchów społecznych w sieci. Szeroko publikowana autorka, między innymi w American Psychologist, w Harvardzkim Negotiation Journal, Journal of Organizational Behavior oraz w autorskich książkach naukowych. Część swojej pracy wyraża w sztuce i filmie, jako jedna z sióstr Bui (Bui Film Production) i jako artystka o pseudonimie MUXU. Matka trójki dzieci: Adama, Leona i Noemi. Była mistrzynią Francji w Kung Fu i to właśnie sztukom walki zawdzięcza niezłomną dyscyplinę i siłę do działania.

1. Czym dla Ciebie jest sukces?

Sukces to nie jest jeden punkt, jeden medal, statuetka, jedno osiągniecie. Sukces to droga, która sprawia, że czujesz się przepełniona sensem i radością. To droga często niełatwa, którą idziesz nawet jeśli czasem jest trudno, strasznie albo smutno. Dla mnie sukces to potrafić się podnieść z najgorszych porażek i iść dalej, bo wiesz ile jeszcze jest do zrobienia.

2. Co sprawiło, że zdecydowałaś się wziąć udział w akcji społecznej "Jestem Kobietą Sukcesu. Sama definiuję swój Sukces"?

Marta i Aga to moje byłe studentki. Oprócz tego, że uważam, że kiedy się da należy wspierać kobiety, które się spotyka na swojej drodze to sama akcja wydała mi się bardzo inspirująca i potrzebna.

3. Jaka była Twoja droga do sukcesu?

Moja droga na pewno nie jest prosta, uporządkowana i nie zawsze są to pieczołowicie zaplanowane kroki. Nie nazwałabym jej drogą do sukcesu, ale to zarządzanie chaosem na pewno sprawia mi dużo radości i spełnienia.

4. Jak dbasz o swój rozwój osobisty i zawodowy?

Nie zapominam o przyjemności i przełamuję strachy.

5. Co w sobie cenisz najbardziej?

Chyba to, że kocham i jestem kochana.

6. Co dał Ci udział w akcji społecznej "Jestem Kobietą Sukcesu. Sama definiuję swój Sukces"?

Poznałam piękne historie pięknych i mądrych kobiet!

7. Jaką myśl, radę, inspirację przekazałabyś innym kobietom?

Nie bójcie się prosić i korzystać ze wsparcia. Często jesteśmy zbyt dumne żeby dać sobie pomoc!