Menu

Wywiad z Anną Bogucką

  • 24.05.2016

Anna Bogucka  -  Regionalny Manager marki Premium- Holmes Place, szkoleniowiec. Wielka pasjonatka przeróżnych form aktywności fizycznej tj. Tai Chi, czy surfing, ale przede wszystkim silna kobieta. Od lat inspiruje siebie i innych do doskonalenia ciała i ducha. W życiu kieruje się zasadą równowagi, wierzy, że sekret szczęścia ukryty jest w codzienności, prostocie.  Wykształcenie i pasję połączyła realizując się w pracy zawodowej. Od 15 lat związana z branżą fitness, gdzie wyznacza najwyższe standardy, do których dążą inni. Żyje tym, co jest „tu i teraz”. Jej motto życiowe to: „Odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale”.

 

1. Czym dla Ciebie jest sukces?

Osiągnięcie celu już dawno przestalam, rozumieć, jako osiągniecie sukcesu. Na co dzień obserwuje ludzi, którzy pną się po szczeblach kariery w oczekiwaniu większej władzy, większych pieniędzy, lepszej pozycji. Czasem widzę jak w tej drodze na szczyt budzi sie w nich świadomość, że góra, na którą się wspinają to nie ta właściwa. Dlatego dla mnie sukces to nie osiąganie celu samego w sobie, ale droga, jaka do niego zmierzamy. Moja recepta to być pogodzonym z samym sobą, lubić się i włożyć miedzy bajki przeświadczenie, że zawszy wszyscy będą Ci sprzyjać.  I to jest ok smiley. Należy też żyć tu i teraz. Dostrzegać innych wokół siebie. Być najlepszym w każdym momencie. Uśmiechać się. Proste przepisy na budowanie poczucia życiowego sukcesu.

2. Co sprawiło, że zdecydowałaś się wziąć udział w akcji "Jestem KOBIETĄ SUKCESU. Sama definiuję swój SUKCES"?

Podoba mi się to, jak kobiety inspirują się nawzajem, zrzeszają. To, że wzięłam udział w akcji wiąże się z moim podejściem, że jeśli tu i teraz możesz coś, dać od siebie - to, to zrób.

3. Jaka była Twoja droga do sukcesu?

Wyróżniają mnie trzy charakterystyki. Jestem charyzmatyczna, ambitna i pracowita. To już wiele żeby we wszystkim, co się robi, dążyć do bycia bardzo dobrym. Miałam zawsze szczęście do fajnych nauczycieli czy przełożonych, którzy dostrzegali te wartości.

4. Jak dbasz o swój rozwój osobisty i/lub zawodowy?

Dla mnie ważny jest balans, bo wtedy osiąga się stan harmonii. To pomaga mi osiągnąć ćwiczenia fizyczne a ostatnio tai chi. To fascynujący sposób pracy z energią, ciałem i umysłem. Co do kwestii rozwoju zawodowego, dbam żeby moi pracownicy i ja sama dostawali nowe bodźce szczególnie na polu sprzedażowym, pomocne, bo przeciwdziała wypaleniu zawodowemu.

5. Co w sobie cenisz najbardziej?

Jestem dobrym człowiekiem, dla którego drugi człowiek jest ważny.

6. Jaką myśl, radę, inspirację przekazałabyś innym kobietom?

Nie ma sensu iść przez życie jak czołg. Z perspektywy czołgu nie ma pięknych widoków i można zaprosić do środka bardzo niewiele osób. Dlatego bądźcie tu i teraz i rozglądajcie się, co dzieje się dookoła was.