Menu

Wywiad z oficer Natalią Frankowską

  • 25.05.2016

Natalia Frankowska – reprezentantka służb mundurowych, oficer Państwowej Straży Pożarnej.

1. Czym dla Ciebie jest sukces?

Sukces jest dla mnie przede wszystkim realizacją swoich zamierzeń na każdej płaszczyźnie życia zarówno zawodowego jak i prywatnego. Sukcesem jest dla mnie osiąganie zaplanowanych celów oraz w tym wszystkim życie ze sobą w zgodzie.

2. Co sprawiło, że zdecydowałaś się wziąć udział w akcji "Jestem KOBIETĄ SUKCESU. Sama definiuję swój SUKCES"?

Wzięłam udział w akcji "Jestem KOBIETĄ SUKCESU. Sama definiuję swój SUKCES”, ponieważ chciałabym poprzez swój zawód i swoje podejście do życia pokazać innym kobietom, że tak naprawdę możemy wszystko! Możemy pracować na podziale bojowym i gasić pożary, a przy tym być zadbaną, lubiącą ubrać szpilki kobietą.

3. Jaka była Twoja droga do sukcesu?

Moim początkiem drogi do sukcesu było rozpoczęcie studiów w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Następnie zdobycie tytułu inżyniera pożarnictwa i otrzymanie stopnia młodszego kapitana. Na dzień dzisiejszy pracuje w wydziale Działań Ratowniczo Gaśniczych w systemie zmianowym oraz jestem dowódcą zastępu. Spełniam się zawodowo i realizuje swoje plany i marzenia. 

4. Jak dbasz o swój rozwój osobisty i/lub zawodowy?

W trosce o swój rozwój zawodowy rozpoczęłam studia magisterskie na wydziale chemii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Biorę udział w szkoleniach dotyczących mojej pracy, a także dbam o samodoskonalenie zawodowe podczas służb. Jeżeli chodzi o mój rozwój osobisty to wykonuje treningi siłowe oraz dbam o zdrowy tryb życia, staram się być w dobrej kondycji fizycznej przez cały rok, co jest również bardzo przydatne w mojej pracy zawodowej.

5. Co w sobie cenisz najbardziej?

W sobie cenię najbardziej swój upór i determinacje w dążeniu do założonego celu oraz moją pracowitość.

6. Jaką myśl, radę, inspirację przekazałabyś innym kobietom?

Każda kobieta może osiągnąć, co tylko chce! Wystarczy uparcie dążyć do realizowania swoich marzeń. Nie przejmować się przeciwnościami losu, bo one towarzyszą nam przez całe życie, ale warto wiedzieć jedno: Im jest trudniej tym lepszy jest smak zwycięstwa!