Menu

Wywiad z Justyną Krawczyk

  • 27.05.2016

Justyna Krawczyk - właścicielka i założycielka firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą, licencjonowany Style Coach. Absolwentka prestiżowej szkoły Style Coaching Institute w Londynie, którą ukończyła z wyróżnieniem, uzyskując międzynarodowy certyfikat stowarzyszenia IASC. Doradca i trener w zakresie zmiany wizerunku zewnętrznego oraz przemiany wewnętrznej. Autorka programu metamorfoz skierowanego do kobiet, pragnących zmienić swoje życie. Pomaga w odnalezieniu własnego stylu, podpowiada jak uwierzyć w siebie oraz we własne możliwości. Organizuje i przeprowadza szkolenia dla stylistów oraz spotkania biznesowe z zakresu roli wizerunku w biznesie oraz w życiu prywatnym.

 

  1. Czym dla Ciebie jest sukces?

Dla mnie sukces, to możliwość spełniania swoich planów i marzeń. Wyjście ze schematu i życie według własnego scenariusza. Wolność wyborów. Życie w zgodzie ze sobą. Nie tylko akceptacja siebie, ale zadowolenie i docenianie tego, kim jestem. Bo wiem, że gdy jestem pewna swojej wartości, mogę wszystko. Świat stoi przede mną otworem.


2. Co sprawiło, że zdecydowałaś się wziąć udział w akcji "Jestem KOBIETĄ SUKCESU. Sama definiuję swój SUKCES"?

Obserwuję mnóstwo kobiet, które nie są zadowolone ze swojego życia. Część z nich to moje klientki, którym brakuje odwagi i wiary we własne możliwości.  Często żyją życiem kogoś innego, spełniają oczekiwania innych. Ta akcja to wspaniała możliwość pokazania im, że mogą zmienić swoje życie, jeśli bardzo tego chcą.  


3. Jaka była Twoja droga do sukcesu?

Kręta i trudna. Pewnego dnia doszłam do ściany. Zrozumiałam, że dalej tak nie chcę żyć. Pożegnałam się z  korporacją i wygodnym życiem, na rzecz własnej firmy. Bez żadnego doświadczenia. Jedynie z głową pełną marzeń i z oszczędnościami. To było ogromne ryzyko. Ale czym jest życie bez ryzyka? Ja lubię jego smak. Uwielbiam wychodzić poza własne granice komfortu, udowadniać sobie, że dam radę pomimo trudności. Nie mogę powiedzieć, że było łatwo, ale było warto. Bo okazało się, że nie muszę pracować dla kogoś i pod czyjeś dyktando. Mogę realizować swój pomysł biznesowy, w którym może życie prywatne i rodzina ma priorytet. Początkowo nie było łatwo, ale firma idzie w dobrym kierunku, a ja wciąż się rozwijam i mam mnóstwo pomysłów.


4. Jak dbasz o swój rozwój osobisty i/lub zawodowy?

Jak większość – czytam książki, uczestniczę w warsztatach.  Jednak uważam, że poznawanie ciekawych ludzi, daje największe korzyści. Ludzie to wiedza, doświadczenie. Każda z poznanych osób wnosi w moje życie coś nowego. Uważam, że poznawanie właściwych ludzi to ogromne szczęście.


5. Co w sobie cenisz najbardziej?

Moi znajomi mówią o mnie, że jestem szalenie uparta i pracowita. Natomiast tata mój twierdzi, że jestem niepoprawną optymistką. Faktycznie tak jest i lubię to w sobie. Upór, optymizm i pracowitość, zaprowadziły mnie tu, gdzie dziś jestem! Wiara we własne możliwości powoduje, że pomimo trudności, idę wciąż do przodu.


6. Jaką myśl, radę, inspirację przekazałabyś innym kobietom?

Wszystkim kobietom życzę, aby bez względu na to, jaki noszą rozmiar, ile mają lat i co robią w życiu, doceniały to, kim są i codziennie były najlepszą wersją siebie. Życzę im również, aby żyły pełnią życia i realizowały swój plan i marzenia. Bo są piękne, mądre i zdolne. Wszystkie. Bez wyjątku!